Czego Twój facet się nigdy nie domyśli?

W społeczeństwie funkcjonuje wiele stereotypów. Na temat kobiet, mężczyzn, dzieci, narodowości, zawodów. Po prostu na temat wszystkiego. Każdy wie, że są one często krzywdzące i nieprawdziwe. Ale skądś się jednak biorą i z tym nie ma się co kłócić. 

Prawdopodobnie jednym z najgorszych zdań jakie kobieta może wypowiedzieć w stronę mężczyzny jest stwierdzenie „domyśl się„. Dlaczego? Bo istnieje niemal 100% pewności, że nie przyniesie ono żadnego pozytywnego skutku.

president-1822449_1920

Odczytywanie gestów, zachowań i podtekstów zdecydowanie nie jest mocną stroną facetów, a czasownik „domyślać się” praktycznie nie istnieją nawet w ich słowniku. Co gorsza, silna płeć nawet nie rozumie po co do cholery trzeba się czegokolwiek domyślać? Nie lepiej powiedzieć o co Ci chodzi wprost?

Wydaje się to proste i realne. Jednak życie bez odgadywania swoich potrzeb, czytania z oczu, przewidywania zachowań byłoby niezwykle nudne! Przecież nawet zwierzęta potrafią siebie obserwować i reagować na zachowania drugiego osobnika!

Teraz do rzeczy. Z czym Twój facet prawdopodobnie ma problem jeśli chodzi o domysły?

1. Coś Cię zmartwiło i mu się żalisz, a on…

Nagle zaczyna pokazywać Ci co zrobiłaś źle w danej sytuacji, czego nie powinnaś była powiedzieć i jak załatwić teraz tę sprawę. Często także możesz usłyszeć „nie ma się czym martwić, w końcu teraz już nic nie możesz zrobić, więc odpuść.” I tyle, kropka. A przepraszam, gdzie mój całus, gdzie przytulas, gdzie pogłaskanie po główce? Skoro się czymś zmartwiłam to miałam powód. I nawet jeśli był on najgłupszy na świecie to jednak wpłynął na moje samopoczucie. Nie muszę teraz jeszcze wysłuchiwać, że nic się nie da z tym zrobić lub co gorsza, że w sumie to ja zrobiłam coś źle.

Ale nie licz na cud, on nawet nie pomyślał o tym, że trochę czułości Cię pocieszy i szybko odgoni smutki. On się tego po prostu nie domyśli. Możesz powiedzieć „chcę, abyś mnie przytulił”, ale wtedy to jakoś tak nie cieszy…

shy-863056_1920

2. Bliska płaczu przychodzisz po ciężkim dniu do domu. Nawet nie chce Ci się gadać, chcesz tylko wtulić się w ukochane ramiona, a on…

Nic nie zauważa. Wtedy poziom Twojego rozgoryczenia rośnie. Dopiero po jakimś czasie słyszysz pytanie:
– Kochanie, wszystko w porządku?
– Tak, oczywiście. – Odpowiadasz ironicznie.
I na tym koniec. On usłyszał odpowiedź, zakodował. „Uff, nic jej nie jest. A już myślałem, że coś jest nie tak.”

Czy tego się spodziewałaś? Zdecydowanie nie. Myślałaś, że on będzie ciekawy co takiego się Tobie przytrafiło. Czy na pewno nic strasznego się nie stało. Ale nic z tych rzeczy nie ma miejsca. Jedno pytanie, Twoje zaprzeczenie. On nadal nie ma pojęcia, że Ty swoją odpowiedzą zadrwiłaś z jego retorycznego pytania.

Jeśli nie powiesz wprost, że miałaś parszywy dzień to nawet nie myśl o jakiejkolwiek reakcji. A jak już powiesz to…. patrz punt 1.

people-2562694_1920

3. Czeka Cię bardzo zajęty dzień, nie będziesz miała ani chwili czasu na cokolwiek, on wraca do domu i mówi…

„O, nie zrobiłaś dzisiaj zakupów, nie ma co na kolacje zrobić”. Tak, eureka. Od dwóch dni trąbiłam, że będę zajęta.

Kobiety wiążą ze sobą fakty, mężczyznom trzeba wiedzę wyłożyć na tacy. Skoro Ty wiesz, że on np. nie będzie przejeżdżał koło stacji i nie będzie miał czasu w ciągu dnia to nie pytasz wieczorem „A dlaczego nie zatankowałeś auta?” Raczej następnego dnia po prostu zrobisz to sama, po drodze do pracy. Ale on miał się niby domyśleć, że Ty spędzając cały dzień w pracy nie będziesz miała czasu zrobić zakupów?

Nie twierdzę, że gdybyś powiedziała „nie będę miała czasu jutro, idź do sklepu i kup to, czy tamto na kolacje” to on by nie poszedł do tego cholernego marketu. Wręcz przeciwnie – jakby Twój facet otrzymał takie zadanie to bez mrugnięcia okiem by to zrobił.

On tylko uważa, że skoro (przykładowo) Twoim zadaniem jest robienie zakupów, a jego tankowanie auta to tak pozostaje na wieki wieków. Ale czy to oznacza, że czasami nie można wyręczyć się ze swoich zadań? Ty się tego domyślisz, ale on… on musi po prostu dostać polecenie.

close-eyes-1879094_1920

Myślę, że przykładów na „czego on się nie domyśli” jest tysiące. Pewnie poczynię jeszcze kilka takich wpisów, bo to temat rzeka. 🙂

Chcesz dodać coś od siebie? Podziel się tym ze mną w komentarzu poniżej! 🙂

Zdrówka!

 

3 myśli w temacie “Czego Twój facet się nigdy nie domyśli?

Add yours

  1. Przede wszystkim, genialne foto 😀 Zgadzam się w 100% – nie ma co liczyć na to, że mężczyzna się czegoś domyśli. Zamiast tego trzeba jasno i wyraźnie komunikować swoje potrzeby! 🙂 Oczywiście z miłością 😉

    Polubione przez 2 ludzi

  2. Dokładnie! Ale świat bylby taki cudowny jakby Oni wykazali się chociaż w 30 % taką domyślnością jaką posiadają kobiety 🙂 Jak byłam małą dziewczynką to wydawało mi się, że przecież faceci to takie same stworzenia jak kobiety, ale jak bardzo się wtedy myliłam 😛

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: