5 powodów, dla których chcesz, aby on Ci się oświadczył?

Tak długo już o tym myślisz, tak długo o tym gadasz, tak długo na to czekasz. Tak długo siedzi to w Twojej głowie, że mogło się już stać celem samym w sobie. Ale czy tak jest naprawdę? Może nadal szczerze chcesz się zaręczyć, a może  pierścionek jest jedynie czymś, co bardzo chcesz dostać? Tak dla zasady? Bo kiedyś miałaś obiecane.

Czasami tak bardzo zapętlamy się we własne myśli i pragnienia, że zapominamy dlaczego nam na czymś nam zależy. Więc zanim kolejny raz powiesz „kiedy on mi się w końcu oświadczy?” zastanów się jeszcze raz czy szczerze tego chcesz, bo go kochasz, czy zależy Ci tylko dlatego, że tak sobie założyłaś.

love-497528_1920

Jeśli powodem jest jednak prawdziwa miłość to teraz czas przyjrzeć się jakie są inne motywy tego pomysłu.

1. Już wystarczająco długo jesteście razem.

Najpierw się poznajecie, potem zaczynają się randki, spotkania, motyle w brzuchu. Potem czekacie na słowa „kocham Cię”. Jak już przejdziecie ten etap to często pada decyzja o wspólnym zamieszkaniu i życiu. I zaczyna się to na co czekaliście oboje. Żyjecie razem, spędzacie swój wolny czas i tak mija dzień po dniu. Rok, dwa, trzy. Nawet cztery, czy pięć. Podświadomie natomiast czekasz na coś co wydaje się naturalne – kolejną deklaracje i bycie na dobre i złe. Każdy wie co się czuje, gdy mamy coś „zaklepane”, „obgadane”, „obiecane”, ale w rzeczywistości to się nie wydarza. No więc teoretycznie zaręczyny powinny się już zdarzyć dawno temu, ale sama tego zrobić nie możesz. To on musi się w końcu zdecydować. Ale ta decyzja nie nadchodzi.

2. Chcesz mieć z Nim wspólną przyszłość.

Mieszkanie razem i załatwianie wspólnych spraw to jedno. Planowanie odległej przyszłości to też osobna sprawa. Ale Ty chcesz te plany wcielić w życie, a nie tylko o nich gadać. Jeśli jesteś choć trochę jak ja, to lubisz jak wszystko jest zorganizowane i dzieje się w odpowiedniej kolejności. Nie chcesz mieć dziecka, gdy jeszcze nawet nie dostałaś pierścionka. Nie można kupić wspólnie auta, mieszkania, pralki, kota i psa kiedy nawet nie wiesz czy on z tym przyszłym ślubem nie robi sobie z Ciebie jaj. Po długim oczekiwaniu przychodzi niecierpliwość i złość, że coś jest zaplanowane, ale postanowienia nie wchodzą w życie.

people-2565128_1920

3. Pragniesz, aby wasz związek skoczył o oczko wyżej.

Stagnacja zawsze na jakimś etapie związku nastaje. Ale dlaczego ma się pojawić na etapie „chłopak-dziewczyna”. Po ślubie często pojawia się dziecko i inne szalone przedsięwzięcia, więc jest co robić. Poza tym będąc panną około trzydziestki jakoś głupio przedstawia się mężczyznę u swego boku „chłopak”. Według mnie „partner” też brzmi jakoś dziwnie – niemalże jak „konkubent” 🙂 Prawdziwy mężczyzna powinien stawić więc czoła poważnym decyzjom i nie stawiać swej kobiety w kłopotliwych sytuacjach.

4. Goni was czas.

Będąc w słusznym wieku wiele kobiet myśli o posiadaniu dzieci i swego miejsca na ziemi. Tutaj można się kłócić i mnożyć przykłady kobiet, które swoje pierwsze dzieci rodziły nawet po 40. roku życia. Pytanie tylko po co czekać do tego wieku skoro to marzenie kiełkuje w Twej głowie już od jakiegoś czasu. Tak, dzieci można mieć też w późnym wieku, jednak rozmawiając ze wszystkimi kobietami w moim otoczeniu, które mają więcej niż jedno dziecko usłyszałam, że w młodszym wieku przechodziły ciąże o wiele łatwiej i rodziło im się trochę lżej. Myślę, że natura jednak wiedziała co robi 🙂 Pomijając już fakt totalnie przyziemny – na swoim własnym ślubie chcesz wyglądać młodo, pięknie i promiennie.

 

5. Czekasz, aż Twój mężczyzna dotrzyma danych obietnic.

Znasz powiedzenie „prawdziwy facet zawsze dotrzymuje obietnic”? Tych prawdziwych więc chyba jakoś mało, bo ciągle słyszę wkoło, że silna płeć jednak z dotrzymywaniem danego słowa ma problemy.  Skoro w grę wchodzą tak ważne sprawy jak dbanie o osobę najbliższą ich sercu to złamanie danych zapewnień jest po prostu podłe. A może on jeszcze się nie zdecydował, bo… o możliwych powodach jego niezdecydowania pisałam tutaj.

marriage-2545684_1920

 

Chcesz dodać coś od siebie? Podziel się tym ze mną w komentarzu poniżej!

Zdrówka!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: